مهارت های عصر رایانش

از OCCC Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو

عصر رایانش همراه شده است با صنعتی شدن استفاده از فناوری اطلاعات و توسعه بسیار سریع برنامه های کاربردی، که به شکل های مختلف از طریق رایانه، تبلت، تلفن همراه، تجهیزات پوشیدنی، تجهیزات خانگی و ... در اختیار همه قرار میگیرد.

رایانش ابری، صنعت همگانی پنجم

همانند استفاده از شبکه آب، شبکه گاز، شبکه برق و شبکه تلفن برای انجام امور روزمره که امروزه به یک امر عادی در زندگی همه افراد جامعه تبدیل شده است، شبکه رایانش نیز به عنوان صنعت همگانی پنجم جهت پاسخ به نیازهای روزمره مردم در حال شکل گیری است. در این دنیای انبوه اطلاعات و ارتباطات که رشد بسیار سریعی دارد، یادگیری مهارت های جدید و تخصصی نه تنها برای فعالان این حوزه بسیار ضروری است بلکه مهارت های عمومی و پایه برای همه اقشار جامعه ضروری است.

در اینجا سعی میشود که بر اساس مدل دانش آزاد، مفاهیم و ابزارهای پایه آموزش داده شود. بنابراین چنانچه تمایل به مشارکت در تولید مستندات دارید، یا فکر میکنید مطالب باید به گونه دیگری ارایه شود، میتوانید اصلاحات مورد نیاز را انجام دهید یا در صفحه بحث در خصوص آن صحبت کنید.


مهارت های فنی[ویرایش]

مهارت های فنی برای دروسی نظیر کارگاه کامپیوتر مناسب هستند و مباحث مطرح شده در آنها مستقل از پلت فرم است. مهم بدست آوردن دانش لازم برای انجام ویژگی های ذکر شده در هر مهارت با استفاده از ابزار مورد استفاده است.


Libreoffice computer.png

مهارت های عمومی 1[ویرایش]

مهارت های عمومی 2[ویرایش]

مهارت های تخصصی[ویرایش]

مهارت های غیرفنی[ویرایش]

Soft skills.png

علوم رایانش[ویرایش]

علوم اقتصادی و سیاسی در عصر رایانش[ویرایش]

منابع مرتبط[ویرایش]