Fax.ir

از OCCC Wiki
پرش به ناوبری پرش به جستجو

سرویس فکس اینترنتی FAX.IR چیست؟

در این سرویس به شما یک شماره فکس اختصاصی تخصیص داده می شود. تمامی فکس های ارسالی به این شماره بصورت فایل PDF در ایمیل شخصی (سازمانی) شما و در صورت تمایل یک نسخه از آن در قسمت بایگانی حساب کاربریتان در سایت FAX.IR ذخیره می شود. جهت اطلاع رسانی بابت دریافت فکس نیز یک SMS به شماره موبایل شما با متن "دریافت فکس جدید از شماره ..." از سایت FAX.IR ارسال می گردد. شما می توانید شماره فکس فعلی خود را نیز به این شماره اختصاصی divert کرده و نیازی به اعلام مجدد شماره جدید خود نداشته باشید.

جهت ارسال فکس، شما می توانید با ورود به حساب کاربریتان در سایت FAX.IR و انتخاب گزینه ارسال فکس، متن دلخواه خود را نوشته و یا فایل PDF، WORD، EXCEL و غیره را بارگذاری کرده و به شماره فکس (های) مورد نظر ارسال نمایید. جهت اطلاع رسانی از وضعیت ارسال فکس، SMS و ایمیلی از سایت برای شما ارسال و وضعیت را اعلام می نماید. وضعیت ممکن است "ارسال موفق"، "ارسال ناموفق به علت اشغالی خط" و یا "ارسال ناموفق به علت عدم وجود دستگاه فکس در مقصد" باشد.

بطور خلاصه می توان فرض کرد، که این سرویس مانند ایمیل gmail و یا yahoo شما می باشد که ورودی از دستگاه فکس و خروجی به دستگاه فکس را دارا می باشد و بدین ترتیب امکان ارسال و یا دریافت فکس را در هر مکان، در هر زمان و با هر دستگاه متصل به اینترنت (مانند کامپیوتر، موبایل های هوشمند و ...) بدون نیاز به نصب نرم افزار و سرور، مقدور می سازد. شما هیچگونه هزینه ای بابت مخابرات، شماره فکس، دستگاه فکس و غیره نداده و تنها اشتراک ماهیانه پرداخت می نمایید.

FAX.IR کیست؟

توسعه FAX.IR در لابراتوار افرانت توسط شرکت توسعه ارتباطات آتریسا (وابسته به افرانت) انجام شده و ارائه این سرویس به عنوان اولین سرویس پردازش ابری در کشور از طریق دیتا سنتر cloud صورت می گیرد. دیتاسنتر افرانت دارنده گواهینامه بین‌المللی (ISMS (ISO 27001 برای مدیریت امنیت اطلاعات از شرکت IMQ ایتالیا می‌باشد. این گواهینامه موجب حصول اطمینان از رعایت محرمانگی اطلاعات و حریم شخصی مشتریان مطابق با استاندارد بین المللی است همچنین برای بالا بردن بیشتر امنیت تبادل اطلاعات، سایت FAX.IR گواهی (SSL (Secure Socket Layer خریداری کرده و در تبادل اطلاعات خود استفاده می کند.

دیتاسنتر افرانت برای مدیریت و ارتقا کیفیت نیز دارای گواهینامه ISO 9001 از شرکت IMQ ایتالیا می‌باشد.

این استاندارد ها بصورت سالیانه توسط شرکت های مورد تائید ISO ممیزی می شوند تا از حفظ و نگهداری و بهبود آنها اطمینان حاصل گردد.

همچنین با توجه به الحاقیه آیین‌نامه اجرایی ضوابط لازم برای صدور پروانه کسب فروشگاه‌های الکترونیکی (تبصره ۱ ماده ۱۲ قانون نظام صنفی) FAX.IR نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کسب کرده است.

منبع

[۱]


لینک های مرتبط

بررسی سرویس های ارائه شده مبتنی بر ابر در ایران