منابع تحقیق

از OCCC Wiki
پرش به ناوبری پرش به جستجو

برای جستجوی علمی، منابع بسیار زیادی وجود دارد که رایج ترین آنها به این شرح می باشد:


برای مشاهده منابع بیشتر می توانید به لینک های زیر نیز مراجعه نمایید:


چگونه مقالات را دانلود کنم

با توجه به محدودیت های دسترسی به مقالات، بعضی از سایت ها خدمات دانلود مقاله را در اختیار شما قرار می دهند. اگر موارد بیشتری میشناسید میتوانید شما نیز به این لیست اضافه نمایید. مقالات انگلیسی با ترجمه downloadmaghaleh.com

بررسی اعتبار مقالات

از طریق سرویس های زیر میتوان اعتبار ژورنال ها و کنفرانس ها را مشاهده کرد:

چه مقالاتی معتبر است

معیارهای زیادی برای تشخیص اعتبار مقالات وجود دارد. بهترین راه بررسی خود محقق است. با مطالعه چکیده و نتیجه گیری مقاله و مروری بر فعالیت های انجام شده در مقاله میتوان متوجه شد که چه حرف مناسبی در مقاله زده شده است و آیا نکته مثبتی از نظر جهت دهی فکری، تئوری های علمی یا بررسی های فنی در آن وجود دارد که بتوان در تحقیقات مورد نظر مورد استفاده قرار داد یا نه. همچنین میبایست منابع مورد استفاده در مقاله را نیز بررسی کرد تا صحت و کیفیت مطالب مطرح شده در مقاله نیز بطور تقریبی مشخص شود.

یک راه دیگر برای ارزیابی مقاله، بررسی میزان استنادات به مقاله است که در موتورهای جستجو با عنوان cited مشخص میشود. معمولا هرچه مقالات بیشتری به یک مقاله استناد کرده باشند، با اطمینان بیشتری میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

راههای دیگری نیز برای رسیدن یه مقالات مناسب وجود دارد. مثلا انتخاب مجلات و کنفرانس های معتبر برای اطمینان اولیه از کیفیت عمومی مقالات راه نسبتا خوبی است. برخی از این منابع سعی شده است در صفحه معرفی کنفرانس ها و مجلات مرتبط با رایانش ابری معرفی شود.


راه تشخیص مقالات ISI

در صورتی که دنبال بررسی اعتبار یک مجله بر اساس نظام ISI هستید میتوانید از طریق سایت thomsonreuters اقدام نمایید.

ابزارهای تهیه نظرسنجی آنلاین

خرید کتاب اورجینال

لینک های مرتبط