جلسات جامعه آزاد رایانش ابری ایران

از OCCC Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو

جلسات دوره ای جامعه آزاد رایانش ابری که همچنین با نام جلسات عمومی جامعه آزاد رایانش ابری ایران نیز شناخته می شوند سلسه جلساتی هستند که به هدف ایجاد فضایی مناسب برای فعالان و علاقه مندان به رایاتش ابری و حوزه فناوری های مرتبط جهت گسترش دانش و تبادل نظر برگزار می شود.

تاریخچه[ویرایش]

این جلسات از 12 آذر 92 آغاز شده و به لطف خدا و همت اعضای جامعه آزاد رایانش ابری ایران ادامه خواهند یافت.

شرکت در جلسات[ویرایش]

شرکت در این جلسات آزاد و رایگان بوده و جهت حضور نیازی به ثبت نام یا هماهنگی نخواهد بود. برای هماهنگی بیشتر بهتر است نام خود را در لیست شرکت کنندگان جلسه پیش رو در صفحه مربوط به جلسه در بخش پیشنهاد موضوع برای بحث آزاد درج نمایید. آرشیو جلسات جامعه آزاد رایانش ابری ایران در ویکی و در وبسایت رسمی جامعه قابل دسترسی هستند و برای مشاهده آرشیو جلسات و نمونه لیست اسامی می توان به آن مراجعه کرد.

ساختار[ویرایش]

جلسات جامعه به طور معمول شامل دو بخش هستند:

ارائه های فنی[ویرایش]

قسمتی از زمان هر جلسه که چیزی در حدود 30 تا 45 دقیقه ابتدایی جلسه است به یک ارائه که به اصطلاح ارائه فنی نامیده می شود تخصیص می یابد. این ارائه ها معمولا حول موارد زیر می باشند:

  • مباحث رایانش ابری و مباحث مرتبط با آن
  • دانش آزاد
  • مباحث تاثیر گذار در رایانش ابری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

جلسات بحث آزاد[ویرایش]

بحث آزاد جلسه است آزاد که اعضای جامعه در آن حول موضوعات مختلف به بحث و تبادل نظر می پردازند. موضوع این جلسات معمولا شامل این موارد می شود:

  1. بحث در امتداد ارائه فنی و راجع به موضوع ارائه فنی
  2. موضوعات پیشنهاد شده از طرف اعضا در صفحه ویکی هر جلسه (نمونه)
  3. موضوعات پیش آمدی! که در خلال بحث ها مطرح می شوند

محل برگزاری[ویرایش]

جهت اطلاع از زمان و محل برگزاری جلسات در لیست پستی عضو شوید. همچنین مکانهایی که تاکنون جلسات در آن برگزار شده اند نیز در وبسایت جامعه قابل مشاهده است.

لینک های مرتبط[ویرایش]