جلسه 21 جامعه آزاد رایانش ابری ایران

از OCCC Wiki
(تغییرمسیر از M21)
پرش به: ناوبری، جستجو

جلسه 21 جامعه آزاد رایانش ابری ایران در تاریخ سه شنبه 29 مهر 93 ساعت 17:30 الی 19:30 در محل سالن آموزش مرکز تحقیقات مخابرات برگزار شد. اطلاعات رسمی در خصوص این جلسه در اینجا قرار گرفته است. برای مشاهده آدرس میتوانید به اینجا مراجعه نمایید.

نکات قابل توجه:

  • شرکت در این جلسات برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان می‌باشد.
  • خواهشمند است برای داشتن تخمین درستی از افراد شرکت کننده در جلسه و به منظور تعیین مکان مناسب از نظر حجم و تعداد صندلی، در صورت شرکت در جلسه، نام خود را در بخش زیر بنویسید.
  • درصورت تمایل به همکاری با این گروه یا اطلاع از جلسات بعد می‌توانید به صفحه تازه واردان به جامعه آزاد رایانش ابری مراجعه نمایید.


اعلام حضور در جلسه

شرکت برای عموم آزاد است، اما برای هماهنگی بیشتر، اگر تمایل به شرکت در این جلسه دارید، اسم خود را به این لیست اضافه نمایید:

پیشنهاد موضوع برای بحث آزاد

مسائل مطرح شده/تصمیمات اتخاذ شده

  • در این جلسه یک ارایه در خصوص جمع بندی مباحث مطرح شده تا کنون ارایه شد که میتوانید به همراه توضیحات تکمیلی و یادداشت های جانبی از اینجا دریافت نمایید.
  • از جمله صحبت های انجام شده، بحث استفاده از مدل دانش آزاد در جامعه بود که یک اقدام فرهنگی بحساب می آید و نتایج آن در دراز مدت قابل بهره برداری است. اگرچه در خصوص جزئیات اجرایی آن اختلاف نظر هایی وجود داشت ولی ماهیت کلی استفاده از آن مورد اتفاق نظر شرکت کنندگان بود.
  • یکی از موارد بحث در خصوص جزئیات استفاده از مدل دانش آزاد، مشخص کردن علت فعالیت در حوزه رایانش ابری در جامعه برای افراد تازه وارد است تا با هدف و ماهیت وجودی تشکیل جامعه و نیز اهمیت فعالیت در حوزه رایانش ابری آشنا باشند. در این خصوص قبلا فعالیت هایی انجام شده است، که میتوان به همایش های برگزار شده در چند سال گذشته اشاره کرد، ولی ضرورت تبیین آن با توجه به مباحث مطرح شده احساس شده است. از جمله رویدادهایی که در خصوص چرایی فعالیت در حوزه رایانش ابری در آنها صحبت شده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  • اولین کارگاه ملی رایانش ابری ایران - آبان 91 (سطح دانشگاهی)
  • همایش ملی رایانش ابری و کسب و کار - فروردین 92 (سطح حاکمیتی با همکاری دانشگاه)
  • رویداد ملی رایانش ابری و مجازی سازی - بهمن 92 (سطح صنعتی با همکاری دانشگاه و دولت)

اطلاعات بیشتر در خصوص لینک اول:

در خصوص بقیه لینک ها، مرکز تحقیقات رایانش ابری متولی برگزاری آنها نبوده است، و متاسفانه محتوایی بصورت رسمی توسط خودشان منتشر نشده است!

لینک های مرتبط