راه اندازی سایت فروش یک شرکت فعال در حوزه تجهیزات امنیتی

از OCCC Wiki
نسخهٔ تاریخ ‏۳ مارس ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۵۳ توسط 93131572 (بحث | مشارکت‌ها) (←‏تحلیل مالی)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
 • موضوع: راه اندازی سایت فروش تجهیزات امنیتی
 • تهیه کننده:مریم رحمانی


خلاصه اجرایی

فروش، مبادله اطلاعات بین فروشنده و خریدار است. یک فروشنده خلاق و ماهر کسی است که نخست نیازهای خریدار را شناسایی و تجزیه و تحلیل می‌کند، سپس خصوصیات و مزایای استفاده از محصول را به خریدار اعلام کرده، به سوال‌ها و انتقادهای وی پاسخ می‌‌دهد و در نهایت قرارداد فروش را منعقد می‌کند. اما برای اینکه این روال با موفقیت انجام گیرد توجه به چندین نکته الزامی است. برقراری ارتباط هوشمندانه با متقاضی دریافت کالا، صحبت های جهت دار با مشتری بر اساس نیاز و ارائه اطلاعات فنی خلاصه و متناسب با اطلاعات مشتری، ایجاد اطمینان از اینکه جای مناسبی برای دریافت خدمات خود انتخاب نموده از اولین قدمها برای شکل گیری فرایند فروش است و پس از آن ارائه کالا و خدمات انتخاب شده توسط مشتری، اطمینان از تحویل به موقع کالا و خدمات مطابق زمان بندی اعلام شده به مشتری و امکان trace کالا تا زمان تحویل به مشتری است. بعد از هر خریدی اطمینان از اینکه مشتری از کالای خریداری شده راضی است و نیز مشکلی در نصب و راه اندازی کالای مورد نظر ندارد اهمیت بسیاری در تداوم خریدهای بعدی مشتری و نیز معرفی مشتریان جدید به شرکت می باشد. شناخت نقاط ضعف و سعی در اصلاح آنها و تقویت و توسعه نقاط قوت از عواملی است که در موفقیت و رونق در هر کسب و کاری راهگشاست. در این مجال تلاش داریم تا با شناخت و بررسی عوامل گفته شده قدمی موثر در رونق تجارت فعلی خود برداریم. در این طرح تجاری در نظر داریم با توجه به اینکه شرکت در حوزه فعالیتهای خود تا کنون با کسب و کار سنتی درگیر بوده به الکترونیکی کردن فرایندهای مرتبط به کسب و کار و اهم آن ارائه سرویسهای فروش و خدمات پس از فروش پرداخته شود. محصولات شرکت مربوط به بسترسازی شبکه و اجرای پروژه های امنیتی می باشند. دوربین امنیتی اصلی ترین کالای تجاری شرکت می باشد ضمن اینکه اقلام دیگری نیز مانند تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه نیز وجود دارد.

بازاریابی و توسعه بازار در هر کسب و کاری جزء لاینفک آن تجارت به حساب می آید. که بخشی از فعالیتهای تجاری در این حیطه با با مراجعه حضوری به سازماها و ادارت و کارخانجات گروه هدف و بخش دیگر با انجام تبلیغات در نشریه های مرتبط به حوزه کامپیوتر و الکترونیک انجام می گیرد. این شرکت اهداف خود را از طریق مشاوره، تامین تجهیزات، ارائه و پیاده‌سازی راه‌حل‌های جامع و یکپارچه و آموزش، مطابق با نیاز مشتریان به انجام میرساند.

معرفی شرکت (تصویر شرکت)

 • شرکت مهندسی سامانه پرداز امیرکبیر


 • سهامداران و صاحبان اصلی شرکت: آقای حمیدرضا وفایی به سمت مدیریت عاملی و آقای محمد رحمانی به عنوان ریاست هیئت مدیره شرکت می باشند.
 • شرکت از سال 81 آغاز به کار کرده و هم اکنون پس از 12 سال مشغول به فعالیت می باشد.
 • آدرس شرکت: تهران - میدان هفت تیر - خیابان کریمخان
 • شرکت در آغاز کار خود در سال 81 با مسئولیت محدود ثبت گردید و پس از ده سال فعالیت در حوزه مسئولیتهای خود و با افزایش سرمایه به سهامی خاص تبدیل گردید.
 • موضوع اصلی فعالیت شرکت مربوط به مشاوره، آموزش، طراحی، فروش و نصب و راه اندازی پروژه های مربوط به دوربینهای مداربست، اتوماسیون، شبکه و کامپیوتر و ... می باشد.


 • سابقه تأسيس شرکت مهندسي مهندسي سامانه پرداز اميرکبير به طرح تأسيس بنياد غيرانتفاعي اميرکبير تحت پوشش انجمن فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعتي اميرکبير (پلي‌تکنيک تهران) بر مي‌گردد. اين سبقه باعث ايجاد ارتباطي تنگاتنگ ميان طرحها و برنامه‌هاي شرکت با مجامع دانشگاهي عموماً و خصوصاً دانشگاه صنعتي اميرکبير (پلي‌تکنيک تهران)و دانشگاه صنعتی شریف گرديده است. قالب متخصصين و کارشناسان شرکت از دانش آموختگان دانشکده‌هاي برق و کامپيوتر دانشگاه صنعتي اميرکبير و شریف بوده و از توان فني و مهندسي شايسته اي برخوردارند.

به دليل ارتباط نزديک با دانشگاه و مجامع علمي، شرکت مهندسي سامانه پرداز اميرکبير همواره در حوزه فعاليتهاي خود گرايشهايي را انتخاب نموده است که عمدتاً جديد بوده و به ايجاد زيرساختهاي آموزشي، فني- مهندسي و بسترسازي سازي فرهنگي نياز داشته اند. شرکت پس از تأسيس در سال 1381 به درياي بيکران تجارب فارغ‌التحصيلان پيشکسوت دانشگاه صنعتي اميرکبير و شریف که عمدتاً از مديران موفق بخش صنعت هستند، متصل گرديد و ضمن بهره‌گيري از اين تجارب و استفاده از راهنمايي‌هاي ايشان و با تکيه بر توان فني و خلاقيتهاي فارغ‌التحصيلان جوان جذب شده در بدنه فني - کارشناسي و مديريتي شرکت راه ترقي را به سرعت پيمود. در اولين جهت‌گيري شرکت در حوزه فناوري اطلاعات شرکت مهندسي سامانه پرداز اميرکبير (SPA) به عنوان اولين شرکت با بانک پارسيان در چهارچوب صدور کارتهاي اعتباري به تأمين تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري در سطح وسيع اقدام نمود. در بخش فناوري اطلاعات شرکت داراي تجربيات و نيروهاي متخصصي در زمينه هاي طراحي، معماري و پيادهسازی زيرساخت‌هاي انتقال و مديريت شبکه‌هاي کامپيوتري LAN و WAN گرديده و پروژه‌هاي موفقي را در اين راستا به انجام رسانيد. نگهداري و راهبري شبکه‌هاي کامپيوتري و سيستمهاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري در سالهاي 81 تا 83 بر توان تخصصي و دانش فني شرکت افزود و شرکت توانست محصولات بسياري خصوصاً در بخش نرم‌افزار توليد نمايد. انواع بانکهاي اطلاعاتي تحت وب بر پايه تکنولوژيهاي .net، PHP،MySQL و ساير زير ساختهاي بزرگ نرم‌افزاري، محصولاتي نظير سيستم پيجينگ IP Base ، سيستم مديريت محتواي اختصاصي، نرم‌افزار پردازش هوشمند تصاوير، نرم‌افزار مديريت مناقصات نفتي، نرم‌افزار مديريت تحت وب کنفرانسها و همايشهاي علمي، فني و ... از جمله محصولات شرکت در سالهاي ابتدايي تأسيس به شمار مي‌آيند. اين شرکت اولين همايش بزرگ صنعتي در زمينه سيستم عامل ملي لينوکس فارسي و سيستمهاي متن باز (FOSS) را در بخش نفت و پتروشيمي با همکاري مرکز تحقيقات IT پيشرفته دانشگاه صنعتي شريف و مرکز آموزش شرکت ملي صنايع پتروشيمي برگزار نموده و در زمينه توليد و آموزش سيستمهاي متن باز از جمله شرکتهاي پيشرو کشور است. همزمان تيمهاي مهندسي شرکت، پروژه‌هايي را در حوزه اتوماسيون صنعتي و راهکارهاي هوشمند پيگيري نموده و به اجرا درآوردند. برندهاي معتبري نظير,Siemens, ABB , Beckhoff, Advantech و بسياري از راه حلهاي سيستمهاي اتوماسيون صنعتي و ساختماني کاملاً توسط مهندسين و متخصصين شرکت بررسي و مورد استفاده قرار گرفت. اما همگرايي تخصصهاي فناوري اطلاعات و اتوماسيون در SPA به عنوان يکي از نقاط قوت شرکت افق جديدي را در سال 1384 به روي شرکت گشود. اجرای سیستمهای نظارت تصویری و امنیتی و اجرای آنالیزهای بسیار پیشرفته و مطالعات عمیق و پژوهش های بسیار در این حوزه شرکت را از تمامی شرکتهای دیگر متمایز نمود ،نگاهی به رزومه شرکت و دیدن عنوانهایی مانند مراکز ITو امنیتی حرفه ای بیانگر دانش پرسنل شرکت در این حوزه است. اجرای پیچیده ترین پروژه مدار بسته کشور که نظارت بر جاده های سراسر کشور در مرکز مدیریت راههای کشور است برگ زرین دیگری در کارنامه اجرایی پرسنل علمی شرکت میباشد.

 • چارت سازمانی:
P1.jpg

چشم انداز -Vision

انتظار می رود تا شرکت سامانه پرداز امیرکبیر، در یک دهه آینده قویترین شرکت منطقه در حوزه امنیتی از نظر ارائه راهکارهای فنی به مشتریان و بالاترین رتبه در تامین رضایت مشتریان در تامین کالا و خدمات را کسب کند.

ماموریت -Mission

فروش تجهیزات نظارتی و امنیتی و تامین و واردات کالا بر اساس طراحیهای انجام شده بر اساس نیاز، بودجه و طراحی فنی استخراج شده برای پروژه های بازار هدف

اهداف -Goals

اهداف فروش و بازاريابي

 • افزایش سه تا پنج برابری میزان فروش در دهه دوم تاسیس شرکت


اهداف مالي

 • با توجه سرمایه گذاریهای مورد نیاز جهت تامین کالا و واردات و بازرگانی کالاهای مربوط به پروژه های جاری شرکت تامین حداقل سرمایه ثابت مورد نیاز تا یکسال آینده
 • خرید دو دفتر کار جداگانه برای ساختمان اداری و ساختمان فنی شرکت


اهداف پرسنلي

 • افزایش تعداد نیروهای فنی و متخصص جهت توسعه بازار با شناخت کامل تجهیزات CCTV
 • برگزاری دوره های تخصصی جهت آموزش پرسنل در واحدهای مربوطه


اهداف توليد

 • انتظار می رود تا حداقل سه سال آینده با توجه به سابقه کاری موثر ایجاد شده در زمینه تجهیزات نظارتی و امنیتی و مقایسه برندها و نیاز بازار بخشی از تجهیزات مربوط به ضبط تصاویر که اکنون وارد می شوند، توسط خود شرکت تامین گردد.
 • انتظار می رود تا در حداقل پنج سال آینده بعضی از تجهیزات پسیو شامل براکتها، هوزینگ و پایه های مختلف برای نصب تجهیزات تولید گردد.


اهداف تحقيق و توسعه

 • گسترش حوزه خدمات شرکت با ایجاد نمایندگیهای فعال در سرتاسر کشور
 • الکترونیکی کردن بخش عمده ای از فعالیتهای شرکت - خصوصاً حوزه ارائه خدمات و گارانتی
 • پیگیری و مونیتور کردن فعالیتهای نمایندگان از راه دور
 • ایجاد امکان تمرکز و تقویت شرکت بر مانیتور پروژه های انجام شده، عیب یابی و خدمات نگهداری از را دور و توسعه سیستمها در صورت نیاز
 • ایجاد لابراتوار تخصصی برای مقایسه برندها حداکثر تا پنج سال آینده
 • ایجاد مرکز تخصصی تعمیرات دوربین مداربسته

معرفی محصولات و خدمات

امکانات فراهم شده با راه اندازی سایت شرکت شامل:

 • ایجادامکان آشنایی با کالاها و اقلام قابل تامین توسط شرکت و خدمات ممکن قابل ارائه شامل مشاوره، نصب و راه اندازی و ...
 • انجام خرید اینترنتی و ثبت سفارش و واریز اینترنتی وجه فاکتور
 • دریافت عکس،اطلاعات و دیتاشیتهای فنی اقلام و راهنمای کاربری و نصب آن را ممکن می سازد.
 • ایجاد بخش آموزشی که اطلاعات و مفاهیم اساسی در این کسب را شرح و اطلاعات تخصصی و رجیستر برای دوره های آموزشی را فراهم می کند.
 • با استفاده از سیستم Tracking سایت و با توجه به سفارشی بودن و واردات محصولات امکان trace اقلام سفارشی ممکن می شود.
 • آشنایی با خود شرکت، دریافت اطلاعات در خصوص پروژهای انجام شده و در حال انارزیابی کارفرمایان مرتبط با پروژه ها حاصل می شود.
 • در بخش گارانتی و خدمات پس از فروش امکان ایجاد درخواست تعمیر برای کالای معیوب، دریافت کد رهگیری، پیگیری هزینه ها و وضعیت تعمیر و آماده سازی قابل بررسی خواهند بود. در این بخش همچنین امکان track سریال نامبر محصولات و مدت زمان باقی مانده از گارانتی کالاها ممکن است.
 • امکان عضویت کاربران در این سایت نیز از سایر امکانات خواهد بود که امکان دریافت اطلاعات جزیی تر در خصوص اقلام و فعالیتها بالاخص در خصوص نمایندگان را ممکن می کند.
 • نمایندگیهای فروش و نزدکترین مراکز با توجه به استان و شهر سکونت متقاضی پیشنهاد می شود.


از مزایای استفاده و راه اندازی سایت می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مستند و مکانیزه شدن بسیاری از فعالیتهای تجاری قابل انجام توسط شرکت ممکن است.
 • عدم نیاز به مراجعات حضوری غیر ضروری برای دریافت اطلاعات و آشنایی با محصولات.
 • امکان کنترل وضعیت سفارش، زمان تحویل کالاها، کنترل اصل بودن کالا و ....
 • امکان استفاده از نظرات سایر مشتریان در خصوص برند و کالای پیشنهادی و امکان ثبت نظرات.
 • تداوم ارتباط شرکت با نمایندگان و پشتیبانی آنها و همچنین ارتباط موثر با مشتری.

و ... مجموعه امکانات ارائه شده می تواند سبب کاهش حجم عظیمی از کارهای تکراری و غیر مفید گردد، امکان Update کردن و به روز رسانی اطلاعات ممکن می شود. نیاز به حضور مداوم بسیاری از افراد که پیش از این با مستندسازی و به صورت سنتی انجام امور محوله را به عهده داشتند کم می شود. امکان بروز خطادر سیستم کاسته می شود و ...

با توجه به رویکرد سریع جهان و کسب و کارها به سوی جهانی شدن، گام برداشتن شرکتهای فعال همگا م با فناوریهای به روز امری ناگزیر و ناممکن است. فعالیت با روال و فرایندهای ستون چون قطره ای در مقابل جریان سیلاب فناوری و تجارت الکترونیکی است. پس هر شرکتی برای بهره گیری کامل از امکانات برای رونق کسب خود نیازمند به ارائه خدمات و کالاها با راه اندازی سایت می باشد. اگر چه ممکن است این سرویس با تولد شرکت متولد نشده باشد اما به اندازه عمر یک شرکت عمر خواهد داشت و چون هر فناوری دیگری نیاز به رسیدگی، به روزرسانی و ارتقا دارد.


محصولات جایگزین

 • سایت اصلی شرکت تولید کننده (تامین کننده اصلی) دارای سایتی است که در مدت نداشتن سایت شرکت، محصول جایگزین و مرجع فعالیتهای مشتریان جهت آشنایی با محصولات ممکن برای واردات، دریافت اطلاعات فنی و دیتاشیتها، قیمت جهانی محصول برای استخراج برآورد اولیه پروژه ها، دریافت Solution و دریافت پیشنهاد فنی برای انتخاب مدل دوربینها با توجه به نوع پروژه فعال می باشد. سایت مرجع برای محصولات www.axis.com می باشد.
 • سایت Distributer و هماهنگ کننده امور نمایندگان محصول در ایران نیز دومین محصول جایگزین است که در زمان نبود سایت شرکت، مرجع برای دریافت اطلاعات برای مشتریان بوده است.آدرس سایت www.infosecco.ir می باشد.

تحلیل صنعت مادر

صنعتي که ما در آن کار مي کنيم به تولید، تامین و راه اندازی تجهیزات امنیتی برای گروهها، مشاغل و سازمانهای مختلف می پردازد. این صنعت با تولید دوربینهای تحت شبکه خود می تواند با فراهم سازی یک بستر شبکه امکان دریافت تصاویر جهت برآورد نیازهای امنیتی کارفرمایان، مشتریان و سازمانها ایجاد و انها را ذخیره و در مواقع لازم بازیابی نماید.

واژه "دوربین مداربسته" یا Closet Circuit television که به اختصار CCTV گفته می شود نام صنعت مادر محصولات شرکت می باشد. دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محلی نصب و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. عمده ترین بخش محصولات در این حیطه دوربین های امنیتی هستند که برای حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ بکار می روند. کاربرد دوربین ها محدود به سیستم های حفاظتی نشده و حتی از آن فراتر میرود. کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس از سایر کاربردهای این صنعت می باشند. جلوگیری از ارتکاب جرایم، کاربردهای صنعتی در کارخانجات شیمیایی و نیروگاه های هسته ای، اسکن خطوط تولید و ... ، کنترل ترافیک شهری و جاده های پر خطر، ثبت تخلفات و امنیت نقل و انتقالات و ... همگی انگیزه های کاربری این حوزه از تجهیزات در سرتاسر دنیا می باشند.

با توجه به پیشرفت فراوان علوم کامپیوتر و پیشرفت فناوریهای امنیتی، ارتکاب جرایم، سرقت، قتل و ... نیز با لحاظ کردن مسائل امنیتی و متناسب با رشد فناوریهاست. لذا روز به روز نیاز به این صنعت جهت ایجاد امنیت اشخاص، کارکنان، اموال و داراییهای شخصی و سازمانی، شرکتی و ملی در جهان رو به رشد است، که پیش بینی می شود بدین ترتیب در آینده تقریبا تمام سازمانها، راهها، مناطق پر خطر، ادارات و حتی منازل مسکونی نیز با این دوربینها مجهز شوند.بررسی آمارها بیانگر این است که اقبال عمومی به سمت استفاده از دوربینهای مداربسته پیش می رود و پیش بینیها بیانگر این است که این روال در آینده ادامه و روز به روز گرایش به آن افزایش می یابد.

EC5.jpg


دوربینهای در این حوزه به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شوند. دوربینهای آنالوگ بر اساس داده های ویدوئی کار می کنند مانند تلویزیون یا دوربین فیلم برداری و یا مانیتور و یک IP Camera بر پایه مبنای دیجیتال یا باینری، داده ها را ارسال می نماید و همانند دیگر تجهیزات تحت شبکه یک آدرس به خود اختصاص می دهد، در دوربین های IP علاوه بر محیط شبکه داخلی در مرورگرهای وب هم می توان تصاویر را رصد کرد. دوربینهای آنالوگ: دوربینهای IP تنوع برندی بسیاری دارند. ارزان قیمت و نصب و راه اندازی آسانی دارند.اما در مقابل:

 • نداشتن امکانات و بسیاری از تکنولوژی روز مانند زوم دیجیتال.
 • در دوربینهای آنالوگ بدلیل ارسال تصاویر بدون رمزگزاری هک کردن براحتی امکان پذیر و مشکل تداخل امواج و دزدی تصاویر مطرح است.
 • دوربینهای آنالوگ برای نظارت محیط های وسیع گزینه مناسبی نیستند.

دوربینهای دیجیتال:

 • با فناوری وایرلس دراین دوربینها پس از رمزگذاری، دیتا را ارسال می نمایند پس اگر شبکه شما هک شود امکان هک کردن تصاویر ابدا وجود ندارد.
 • در مدلهای POE به جای کابل کشی برق و شبکه کافیست فقط یک رشته کابل مانند Cat5 یا 6 برای رساندن برق و دیتا استفاده شود، بنابراین امکان تامین ولتاژ برق با یک کابل شبکه وجود دارد.
 • امکان نظارت از طریق اینترنت وجود دارد که دوربینهای IP برای نظارت از راه دور خیلی بهتر از دوربینهای آنالوگ می باشند.
 • ذخیره دیتا به مراتب ساده تر و دسترسی به آن آسانتر از دوربینهای آنالوگ می باشد.


بدیهی است آشنا بودن با فناوریهای جدید تولیدی و تطابق آنها با نیازهای مشتریان می تواند کسب و کارهای مرتبط با این زمینه را ممتاز از سایر کاربران این حیطه دانست. معمولا با توجه به اینکه ایجاد فناوریهای جدید در جهت تسهیل کاربری و دریافت امتیازات بیشتر است، تمایل بسیاری خصوصا از سوی سازمانها و افراد متخصص و قشر جوان به این تجهیزات وجود دارد اما معمولا گران بودن این تجهیزات از موانع رشد و رونق سریع آن بین جوامع به چشم می آید. در شکل زیر می توانید تفاوت طراحی این دو نوع دوربین را دید که در نهایت با توجه به نوع طراحی می تواند هزینه های اجرای پروژه را کاهش دهد.


EC7.jpg


از مهمترین تولیدکنندگان تجهیزات امنیتی می توان به برندهای Axis، Sony، Panasonic, Samsung .... که هریک بر اساس میزان کاربری تکنولوژیهای جدید، قیمت و کیفیت گروههای خاصی از بازار هدف را به خود اختصاص داده اند.

EC13.jpg

تحلیل صنعت خود

وب سایت و طراحی وب چیست؟ هر پرتال یا وب سایت شامل مجموعه فایلهایی است که در تعداد مشخصی پرونده مرتب شده اند هر سایت دارای یک صفحه اصلی با پسوند .htm یا .html است. در طراحی سایت در واقع با تایپ آدرس وب در مرورگر، برنامه به سراغ اکانت میزبانی می رود که این آدرس به ان اشاره دارد. به این ترتیب فایلهایی که در صفحات کاربری زخیره شده اند برای ما نمایش داده می شوند.فایل index.html در واقع ترکیبی از متنها و تصویرهایی است که طراح سایت چیدمان آن را مشخص می کند. متنهای موردنظر در خود سایت وجود دارد ولی فایلهای تصویری ممکن است در وب سایت ذخیره شده یا اینکه به صفحات دیگری از وب لینک داده شوند. این مجموعه از تصاویر و فایلهاو صفحات وب که با اکانت میزبان قابل دسترسی هستند یک وب سایت را می سازند.


P3.jpg

با توجه به تحلیل صنعتمان پیش بینی می شود که ایده ارایه شده یعنی طراحی سایت برای شرکت، قادر است میزان فروش شرکت را با فراهم سازی و ایجاد تکنیکهای موثر افزایش دهد.

تحلیل بازار

بازارها و مشتریان هدف دوربینهای تحت شبکه:

• خرده فروشی ها

• مراکز آموزشی

• حمل ونقل

• صنعت

• نظارت شهری

• دولت و سازمانها و ادرات دولتی

• مراکز بهداشتی و درمانی

• موسسات مالی و بانکی

• زیر ساخت های حیاتی


تقریبا با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات و افزایش بازار علاقمند به تکنولوژهای جدید، اقبال عموم به سمت پوشش فضاها، امکانات، داراییها و اموال و ... با استفاده از دوربینهای مداربسته بیشتر و بیشتر می شود.

تقسیم بندی صنعت دوربینهای مداربسته:

1. دوربینهای آنالوگ

2. دوربینهای تحت شبکه:

• دوربین تحت شبکه ثابت : دوربین مداربسته صنعتی از رایج ترین نوع دوربینها و معروف به دوربینهای باکس هستند، دارای لنزها ثابت و وری فوکال و فواصل کانونی متفاوت هستند.

• دوربین تحت شبکه نیم کروی یا دام: دوربین مدار بسته دام که به دوربينهای سقفی و یا گنبدی معروف می باشند دارای لنز یکپارچه بوده و متناسب با انواع لنز ثابت ، وری فوکال و یا زوم به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند. از دوربينهای دام در محیطهای اداری، بانکها و محیطهای مشابه استفاده می شود.

• دوربین تحت شبکه متحرک: دوربینهایی مناسب برای پایش مداوم فضاهای پیرامونی و دارای امکان زوم روی رخدادها در فواصل دور هستند.

• دوربین تحت شبکه مگاپیکسلی: دوربینهای برای تشخیص جزییات، زوم کردن و تمرکز روی اشیاء، فضاها و افراد خاص و ... می باشد.

• دوربین تحت شبکه حرارتی: دوربینهای فیکسی که دارای زاویه دید کم و برای مشاهده فواصل دور با استفاده از تغییرات دمایی قادر به تشخیص اشخاص، حیوانات و ... در اطراف مجتمعها و مراکز صنعتی و ... است.

• دوربین تحت شبکه فضای بیرونی، برای پایش فضاهای پیرامونی، محوطه ه، اطراف ساختمانها، پارکینگها و ....

با توجه به پیشرفت تکنولوژی مارکت به سمت رشد توجه به دوربینهای IP و کم شدن بازار دوربینهای آنالوگ پیش می رود و به همین ترتیب میزان توجه به دوربینهای مگاپیکسلی روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.


EC8.jpg


و به همین ترتیب آمارها بیان گر افزایش درامدهای حاصل از فروش دوربینهای تحت شبکه است که سهم عمده بازار را به خود اختصاص داده اند.


EC6.jpg


برند AXIS به طور تخصصی فعالیت خود را از سال 1996 آغاز و به طور تخصصی در حوزه دوربینهای تحت شبکه فعالیت خود را آغاز کرد به طوری تقریبا در حال حاضر حدود 30 دوربین جدید سالانه به کت ئربازار عرضه می کند. این شرکت پیشرو در ارائه اولین و برترین تکنولوژیهای روز بوده و هست.

EC14.jpg


EC15.jpg

تحلیل رقبا

یکی از ابزارهای مفید برای سنجش کسب و کار این است که توانایی ها STRENGTHS، نقاط ضعف WEAKNESS، فرصت ها OPPORTUNITIES و تهدید ها THREATS یا به اختصار SWOT را ارزیابی کنیم. این یک مفهوم ساده است که نتایج بسیار معقولی هم دارد. ضعف ها و قوت ها نمایانگر روح رقابت و کارایی داخلی سیستم ماست و در مقابل فر صت ها و تهدید ها میزان ریسکی که از خارج به کسب وکار ما تحمیل می گردد را می سنجد.


SWOT.jpg

تدوین استراتژی

استراتژیهای تبلیغات و بازاریابی


1- محتوای مناسب در جای خود ارزش افزوده برای بازاریابی و تبلیغات محصول دارد لذا معرفی محصولات و خدمات باید واضح، دارای جزئیات، صحیح و رسا بیان شود به گونه ای که مشتری را برای خرید محصول متقاعد کند.

2- طراحی و قرادادن رزومه، سوابق کاری مرتبط پیشین، و امتیازات خاصی - خدمات ویژه - که کار با مجموعه ما برای مشتریان فراهم می کند.

3- جذب مشتریان و کاربران سایت با افزایش سهولت کاربری، ترکیب رنگهای مناسب و ....

4- کاتالوگ محصولات، دیتاشیت محصولات، User manual ها،Document های نصب و راه اندازی و رفع عیوب اولیه کالا روی سایت.

5- تبلیغ در مجلات و ماهنامه های الکترونیک و کامپیوتر.

6- پرداختن به مباحث آموزشی، امکان عضویت در سایت و استفاده از مفاهم اولیه در حوزه کسب

7- افزایش امنیت در کاربری سایت

8- ایجاد امکان جستجو با موتورهای جستجو و لینکهای موجود در سایتهای مرتبط

9- ایجاد لینکهای سریع به اطلاعات و سایتهای مرتبط

10- راه اندازی فروشگاه اینترنتی انلاین


استراتژیهای جذب و نگهداری مشتریان

1- داشتن خدمات انلاین جهت انتخاب محصول و ارائه مشاوره های ontime به مشتریان در خصوص ارائه Solution و انتخاب دوربینها

2- ارائه تخفیف با توجه به میزان خرید و تعداد مراجعات افراد

3- ارائه اطلاعات علمی و مستند در ارائه راه حلها

4- توجه به نیاز مشتری و تطبیق محصولات با نوع نیاز آنها

5- ارائه خدمات انلاین 24 ساعته با ایمیل جهت رفع مشکلات

6- ارائه مشاوره، بازدید و ارائه طرح رایگان برای پروژه ها

7- توجه به انتقادات و پیشنهادات دریافتی از سوی مشتریان

8- داشتن شعب پاسخگو در سراسر کشور

9- حداقل رساندن زمان تحویل محصولات درخواستی

10- ارائه اموزشهای رایگان و سمینارهای دوره ای برای معرفی محصولات و فناورهای مرتبط جدید

11- امکان شرایط برای فروشهای اعتباری پس از احراز صلاحیتهای لازماستراتژیهای مالی

1- دریافت تضامین بانکی معتبر برای شرکت در مناقصات و تضامین مربوط به تحویل کالا

2- در نظر گرفتن هزینه ثابت جهت بازاریابی و تبلیغات و متمرکز کردن آن به تبلیغات اینترنتی

3- در نظر گرفتن سرمایه ثابت برای سفارش محصول و واردات آنها


استراتژیهای قیمت گذاری

1- با توجه به قیمت بالای محصول توجه به برندهای رقیب و توجه به نحوه قیمت گذاری مهم است.

2- در مورد پروژه ها و خریدهای با حجم بالا از کمپانی مادر درخواست قیمت های ویژه گردد.

3- با افزایش مبالغ خرید و تعیین حجم خرید سالانه برای مشتریان تخفیف و اعتبارات مالی ویژه برای مشتریان در نظر گرفته شود.

4- با توجه به وجود رقبای زیاد و برندهای مختلف با قیمت های متفاوت به نحوه قیمت گذاری توجه ویژه شود.

5- با توجه به پروژه ای بودن اغلب کارها سعی در انتخاب تجهیزات جانبی مناسب و با قیمت مناسب برای بهینه سازی قیمت نهایی پروژه شود.

مراحل توسعه محصولات

راه اندازی و توسعه وب سایت دارای چندین مرحله اصلی است:

 • شناخت کسب و کار تجاری
 • تحلیل نیازهای سیستم
 • طراحی نرم افزار و گرافیک سایت
 • ساخت و تولید
 • پیاده سازی و اجرا
 • ارزیابی


EC30.jpg


در مرحله تحلیل سیستم توجه به اهداف، ماموریتها، چشم اندازها، توجه به شرایط فعلی سیستم، دقت به پروژه های مشابه انجام شده و ... دارای اهمیت می باشد.


EC31.jpg


پس از تحلیل شرایط پروژه و امکانات موجود و آنچه باید فراهم شود، طراحی سیستم انجام می گیرد.


EC32.jpg


در این مرحله سیستم طراحی شده، پیاده و مورد تست و ارزیابی قرار می گیرد.


EC33.jpg


اما در نظر داریم تا در آینده پس از راه اندازی و بهره برداری اولیه از سایت شرکت موارد ذیل در دستور کار توسعه قرار بگیرند:

1. تجهیز سایت به سیستم مدیریت محتواکه در اصطلاح به CMS مشهور است مه در نهایت سایت تولیدی را به یک سایت پویا تبدیل کند، در این فاز از توسعه برآورده سازی دو هدف خاص مدنظر می باشد.

1. توسعه توانمندیهای بخش گارانتی و خدمات پس از فروش: به گونه ای که کل روال گارانتی و تعمیرات، امور مالی، پرکردن درخواستها(فرم اطلاعات مشتری، فرم جزییات مشکل دوربین و فرمهای دریافت تاییدیه از اتحادیه اروپا در خصوص تعویض دوربینهای شامل گارانتی که پیش از این کاملا فیزیکی انجام می شد)پی گیری ساده تر کیس های گارانتی، ثبت بازخورد مشتریان، ردیابی روال در هر مرحله و ... به جز روالهای ارسال و دریافت فیزیکی کالاتوسط سیستم ECS انجام و روالها تا حد امکان تسهیل و بهینه شوند.

2.ایجاد ارتباط بین نمایندگان، ایجاد صفحات اختصاصی و شبکه برای آنها، ایجاد Course های آنلاین آموزشی، handle و پشتیبانی نمایندگان در پروژه ها مختلف و مدیریت و مونیتور آنلاین آنها، بررسی پیشرفت پروژه ها و ...در شعب سراسر کشور انجام گردد.

3.ایجاد ساماندهی روابط و سلسله مراتب و روالها بین کارمندان، ثبت به موقع کارها و وظایف هر فرد، بررسی پیشرفت کار و عللل توقف و مشکل در انجام امور، نظارت دقیق مدیران روی کار همکاران واحدها و امکانات مربوط به ایجاد دیتابیس مناسب برای اطلاعات و داده های شرکت و... هدف در فازهای بعدی کار است.

با توجه به آنچه در خصوص مراحل مختلف توسعه محصولات دیده شد، برآورد زمانی برای راه اندازی کلی حدود یک سال و مطابق جدول ذیل می باشد.

EC3.jpg

تحلیل مالی

EC4.jpg

بالا بودن هزینه های مربوط به تامین دوربینهای مداربسته و امکان دریافت تخفیفات قابل توجه در حجم خرید بالا از تامین کننده از یک سو و هزینه های گمرکی و واردات کالا از سوی دیگر نیاز به درآمد ثابتی برای تامین دوربین با توجه به قیمت بالا و همچنین تنوع مدلها دارد، ضروری است و این مهم بدون بررسی و تحلیل مالی دقیق شرکت از نقطه شروع و داشتن برآوردی از پیش بینی مالی حداقل یک سال آینده و برنامه ریزی برای افزایش سودآوری الزامی است.


برنامه ريزي مالي شامل چند فاز کلی است:

• سرمایه های ثابت

• مالیات و هزینه های ارزش افزوده، اجاره و شارژ های ماهیانه،ایاب و ذهاب ، آگهی و تبلیغات، پست و مخابرات، آب و برق و ...

• حقوق و دستمزد، اضافه کاری، عیدی و پاداش، بن کالاهای اساسی، بیمه، 3% بیمه بیکاری، 20% سهم کارفرما

• بازنشستگی

• هزینه های جاری: آبدارخانه، لوازم مصرفی، ملزومات و نوشت افزار،

• فروش خالص دریافتی

تحلیل داراییهای شرکت در چند سال گذشته نمودار ذیل را فراهم می سازد.


EC34.jpg


1.بررسی و تعیین میزان سرمایه های موجود:

o هر کدام از سهام داران چه میزان از سرمایه خود را به کسب اختصاص می دهند.

o امکان اخذ وام و بازکردان و عودت دیون برای آنها وجود دارد یا خیر؟

o جذب سرمايه‌گذار در صورت امکان

o سرمایه گذاری در بورس یا تهیه سهام

o درآمدها خالص حاصل از فروش


2. صورت سود و زيان کسب و کار

o شامل پيش بيني هاي فروش، قيمت تمام شده محصولات، هزينه هاي ثابت و متغير (حقوق کارمندان، هزينه هاي تبليغات، اجاره، هزينه مالي و بهره) و سود.

o سه سناريو:- سناريو خوش بينانه، بدبينانه و محتمل- براي ارزيابي عدم قطعيت و ريسک در کسب و کار بايد با جزئيات نشان داده شوند.


3. تجزيه و تحليل نقطه سر به سر:

o تعيين نقطه¬اي که در آن درآمد و هزينه هاي کسب ما در تعادل قرار می گیرند.

o چگونه مي¬توان ماکزیمم در آمد ممکن را کسب کرد.

o چه سطحي از فروش مورد انتظار است و مدت زمان لازم براي رسيدن به اين سطح چقدر تخمين زده مي شود و با سودآوري مورد نظر مرتفع گردد.

o چه تغييراتي مي تواند بيشترين سودآوري را در پي داشته باشند.


4. صورت جريان وجوه نقد:

o اطلاعات شفاف و روشني از اينکه هر ماه چقدر وجه نقد نياز است تا شما بتوانيد بر کسب و کار خود ادامه دهيد را در اختيار شما قرار مي دهد.

o استفاده از وام و تسهیلات مالی تعلق گرفته به شرکتها


5. بازدهي عملياتي:

o کاهش هزینه های عملياتی به گونه ای که سود و رضايت مشتريان ما خدشه دار نشود.

o با تحلیل بازدهي های عملياتي شامل افزايش بازدهي، کاهش هزينه ها و افزايش کارايي فرآيندها به گونه ای که سبب شناسايي و حذف فرآيندهايي که باعث اتلاف منابع مي شوند مبادرت ورزيم.

o بازدهي عملياتي و توليد خالص هر دو جلوگيري از هدر رفتن منابع را به عنوان يکي از اصليترين و مهمترين هدف ها دنبال مي کنند. بنابراين اين بدين معني است که بايد تمام فرآيندهايي که منابع (زمان، پول، نيروي انساني، تلاش و ...) هزينه مي شوند و منجر به هيچ ارزش افزوده اي براي خدمت يا محصول ما نمي شوند را شناسايي کرد سپس برای حذف اين مشکل اقدامات اصلاحي را انجام داد. و نهايتاً نتايج بايد قابل اندازه گيري، فوري و قابل تحمل باشد.

o چند دليل عمده برای اتلاف منابع در سازمان هاکه عبارتند از: اضافه توليد، تأخيرات، حمل و نقل نامطمئن، موجودي انبار بيش از حد، کالاهايي معيوب، طراحي نامناسب، فرآيندهاي پيچيده، تجهيزات قديمي و ناکارآمد، کارمندان کم تجربه باید شناسایی و تا حد امکان حذف شوند.

برای اینکه برآورد درستی از نوع عملکرد و میزان بهره گیری از کسب خود داشته باشیم نه تنها تحلیل شرایط موجود لازم است، بلکه داشتن پیش بینی مناسب از درآمدها در سالهای آتی با روند پیش رو نیز ضروری است.

EC35.jpg

تحلیل ریسک

EC12.jpg


از جمله ریسکهای کسب فعلی را می توان به شرح ذیل برشمرد:

ایمنی

1.با توجه به اینکه بخشی از کسب مدنظر نصب و راه اندازی دوربینهای مداربسته در مناطق پرخطر، در بلندای ساختمانها، دیوارها و روی دکل ها و ... است، ریسک خطر و عدم ایمنی برای کارمندان و بروز آسیب و جراحات حین کار وجود دارد.

2.احتمال وقوع بلایا و تصادفات مهیب از قبیل آتش سوزی، انفجار، فروریختن بنا ها و...

3.خسارت های محیطی

4.امنیت اداری و ساختمانی


درآمد ها و بودجه ها

1.از دسترس خارج شدن درآمد های قابل وصول

2.از دست دادن مشتریان وفادار که به عنوان اولین و مهمترین سرمایه یک کسب به حساب می آیند.

3.از دست رفتن موقعیت ها به خاطر زمان رسیدن به بازار

4.از دست رفتن درآمد های غیر قابل وصول


هزینه ها

1.هزینه هایی که در نتایج مشکلاتی بوجود آمده اند قابل پیشگیری بوده اند.

2.هزینه هایی که در اثر از دست دادن تخفیف ها، افزایش هزینه انبارداری، تغییرات سیستم فروش و از این قبیل بوجود می آیند.

3.هزینه های امنیتی

4.هزینه های تحمیل شده بر اساس سیاستهای غلط و بی توجهی


موارد قانونی

1.مشکلاتی که در اثر تغییرات در قوانین ممکن است بوجود بیاید.

2.کار ها و نتایجی که ممکن است منجر به اقامه د عوی علیه شرکت شود.

3.تغییر تعرفه های گمرکی و وارداتی

4.اتفاقات ناشی از اعمال تحریم ها


مشکلات در معرض عموم

1.از دست دادن مشتریان

2.عدم پاسخگویی به موقع و نداشتن نیروی فنی کافی

3.از دست دادن اعتماد سهام داران

4.از دست دادن اعتبار در برابر سرمایه گذاران


شکاف امنیتی

1.شکاف امنیتی در سیستم که منجر به دزدی یا از دست رفتن اطلاعات شود.

2.شکاف امنیتی در سیستم که منجر به از دست دادن سرمایه های شرکت شود.

3.مشکلات در خود سیستم امنیتی


EC11.jpg

طرح فنی

مراحل انجام کار و جزییات فنی:

 • تعریف نام مناسب و خرید
 • اتصال دامین به سرویس میزبانی
 • آپلود فایل های وب سایت
 • سیستم تحت وب به زبان C# و با تکنولوژی ASP.net و نرم افزار Visual Studio 2013 طراحی و پیاده سازی خواهد شد.
 • توسعه سیستم روی .Net Framwork 4.5 انجام می گردد.
 • در UI از HTML5 ، CSS3 و همچنین Javascript و کتاب خانه Jquery استفاده می شود.
 • ساخت دیتابیس

- بانک اطلاعاتی ان SQL SERVER 2012 می باشد.

 • اتصال به ORM به صورت Code Fist و با معماری Entity Framwork 6 با قابلیت تغییر DB به هر نوع پایگاه داده دیگری مثل Oracle یاMySql می باشد.
 • تنظیمات وب سایت

-Three Layer Architecture در پیاده سازی آن استفاده خواهد شد تا لایه DataModel ،Business وPresentation کاملا جدا و مستقل پیاده سازی شود.

 • ایجاد ایمیل اکانت و تنظیمات outlook
 • راه اندازی یک CMS قدرتمند برای مدیریت تمام قسمت های سایت به صورت داینامیک خواهد بود و دارای چندین ماژول می باشد که هر سیستم به صورت Mudure Base قابل Develop و توسعه می باشد.
 • ايجاد نقشه سايت دايناميك
 • ایجاد فروشگاههای مجازي
 • ايجاد فرم اطلاعاتی، فاکتورها و ...
 • بهينه سازي تصاوير آپلود شده
 • ايجاد و بروز كردن متا تگ ها
 • توجه به طراحی، ترکیب رنگها و ... جهت جذب بیشتر مشتریان


EC19.jpg


برخی از ماژول های سیستم عبارت اند از :

مدیریت محتوا

مدیریت خبر

مدیریت مقالات

مدیریت محصولات

فروشگاه انلاین با قابلیت اتصال به چندین درگاه بانکی

سیستم پیگیری فروش

سیستم ارسال و دریافت اس ام اس

سیستم بهینه سازی سایت Seo Manager

مدیریت زبان (چند زبانه بودن)

مدیریت امار بازدید ، نمایش محصول ، تعداد فروش ، فروش روزانه ، ماهانه ، سالانه و ......

سیستم جست و جوی ساده و پیشرفته

مدیریت اطلاعات مشتریان