بحث:حمایت از پروژه های تحقیقاتی

از OCCC Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو

اعلام نظر یکی از دوستان از طریق ایمیل که در اینجا قرار گرفته است:

  • یکی از مشکلات عمده ای که دانشجویان محقق در زمینه رایانش ابری با آن مواجه هستند عدم وجود یک پایلوت برای تست آزمایشگاهی محیط واقعی ابر است، بعلاوه عدم وجود داده های واقعی( یا حداقل اطلاعات داده‌های واقعی) کار را برای دانشجویان کمی مشکل می‌کند، لذا فراهم نمودن مجموعه‌ای از داده‌های واقعی در زمینه می تواند به پیشرفت تحقیقات کمک نماید‌. در ضمن پیشنهاد می‌کنم که دانشجویان حتماً قبل از آغاز تحقیقات خود بتوانند مفاهیم مرتبط با کلود بخصوص مجازی‌سازی را بطور عملی تست نمایند، لذا اگر بستر این کار با قابلیت دسترسی از اینترنت فراهم گردد، می‌تواند ذهنیت افراد را برای شروع تحقیقات آماده سازد.
  • موصوع مهم دیگر راه‌آندازی یک سیستم تجمیع گزارش پیشرفت کار برای دانشجویان محقق با قابلیت‌های گزارش‌گیری، تهیه نمودارو ...است. این کار هم می تواند بصورت مدام نظارت از سمت استاد راهنما را در پی داشته باشد، و هم سایر دانشجویان می توانند با روند تحقیقات و نحوه پیشرفت سایرین آگاه شده و یا از موانع و چالش هایی که آنها با آن روبرو شده اند مطلع گردند. البته این سیستم می‌تواند اطلاعات را به صورت دسته‌بندی شده با قابیلت های امنیتی در اختیار سایرین قرار دهد.

پيشنهاد[ویرایش]

اگر افرادي باشند كه پروژه با موضوعات مختلف تعريف كنند وعلاقه مندان بتوانند عضو شوند و همكاري كنند خيلي مناسب خواهد بود ضمن اينكه در اينصورت افراد از توانايي هاي يكديگر بهره مي برند مثلا كسي برنامه نويس خوبي است در نتيجه پياده سازي كار را به عهده مي گيرد و كسي توانايي و وقت مطالعه و رسيدن به ايده نو رو دارد در اينصورت ضمن خروجي خوب، سرعت كار هم بالا مي رود.


پاسخ: این امکان در حال حاضر در کارگروه ها وجود دارد. شما میتوانید با حضور در کارگروه ها در پروژه های تعریف شده در آنها مشارکت داشته باشید. Javan (بحث) ‏۲۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۴، ساعت ۰۹:۴۱ (IRDT)