ابر حسگر

از OCCC Wiki
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ دسامبر ۲۰۱۴، ساعت ۰۵:۰۴ توسط Alimirarab (بحث | مشارکت‌ها)

پرش به: ناوبری، جستجو

ابر حسگر (Sensor Cloud) پارادایم جدیدی برای رایانش ابری است که از حسگرهای فیزیکی استفاده می کند تا داده های آن ها را تجمیع کند و تمام اطلاعات حسگر را به یک زیرساخت ابری منتقل کند. ابر حسگر داده های حسگر را به طور کارآمد مدیریت و نگهداری می کند که برای بسیاری از کاربردهای نظارتی مورد استفاده قرار می گیرد.

ابر حسگر چیست؟

بنابر تعریف IntelliSys، ابر حسگر به صورت زیر تعریف می شود: "زیرساختی که به خوبی اجازه می دهد تا محاسبات فراگیر از حسگر ها به عنوان یک رابط بین دنیای فیزیکی و سایبری، از خوشه های پردازش داده به عنوان ستون فقرات سایبری و اینترنت به عنوان رسانه ارتباطی استفاده کند."

MicroStrains’s بیان می دارد ابر حسگر یک پلت فرم منحصر به فرد ذخیره سازی داده، تجسم و مدیریت راه دور حسگر است که فن آوری های قدرتمند رایانش ابری را اهرمی برای ارائه مقیاس پذیری بسیار عالی داده ها، تجسم سریع و تجزیه و تحلیل قابل برنامه ریزی کاربران می کند.

یک ابر حسگر اطلاعات را از چندین شبکه حسگر (SN) جمع آوری و پردازش می کند، قابلیت به اشتراک گذاری داده در مقیاس بزرگ را فراهم می کند و با برنامه های کاربردی بر روی ابر در میان کاربران همکاری می کند. ابر حسگر کاربران را قادر می سازد تا داده های تعداد زیادی حسگر از چندین برنامه مختلف را با استفاده از منابع ذخیره سازی و پردازشی ابر جمع آوری، دستیابی، پردازش، تجزیه و تحلیل، نگهداری، به اشتراک گذاری و جستجو کنند.